Jak poprawić jakość wody z kranu?

Systemy poprawiające jakość wody kranowej zdążyły już zadomowić się w wielu kuchniach. Obecnie zdobywają nowe tereny. Coraz więcej osób instaluje filtry do wody również w łazience. Okazuje się bowiem, że lepsza jej jakość sprzyja w procesie dbania o higienę i relaksowaniu się w pachnącej pianie lub pod prysznicem.

„Kranówka” nie taka czysta

O tym, że dobrej jakości woda do picia jest w kuchni niezbędna, wie chyba każdy. Nie każdy jednak może cieszyć się nią we własnym domu lub mieszkaniu. Zwłaszcza, jeśli droga ze stacji uzdatniania wody do wylewki kranu jest długa.
Po drodze ciecz łapie różnego rodzaju zanieczyszczenia. Biorą się one m.in. ze starych rur, prac konserwacyjnych i awarii. Do wody wodociągowej mogą trafić zanieczyszczenia stałe, a także wirusy i bakterie. Mogą pojawić się w niej również związki metali ciężkich.

Jakość wody można poprawić

Sposobów na radzenie sobie z kiepska jakością wody z kranu jest wiele. Można ją gotować przed spożyciem lub zaopatrywać się w wodę butelkowaną. Oba sposoby są jednak niezbyt wygodne. Pierwszy wymaga czasu. Drugi pochłania koszty i niekorzystnie wpływa na zanieczyszczenie środowiska. Chodzi tu głównie o zużyte, plastikowe butelki zalegające na wysypiskach.
Wygodnym rozwiązaniem problemu są filtry do wody. Najlepiej takie, w których wykorzystana jest odwrócona osmoza. Specjalna membrana zatrzymuje nawet 99 procent zanieczyszczeń. Z wody usuwane są min. wirusy, bakterie oraz nieprzyjemny zapach i smak.

Reklama: Systemy uzdatniania, filtry wody, osmoza, dźbanki filtrujące – prostozkranu.pl

W kuchni

Kuchnia jest miejscem, w którym najczęściej instaluje się filtry do wody. Montuje się je zazwyczaj pod zlewem. W każdej chwili można sięgnąć po czystą wodę do zrobienia kawy, herbaty lub ugotowania obiadu.
Warto pamiętać, że odwrócona osmoza usuwa z wody wszelkie minerały. Dzięki temu w czajniku nie odkłada się kamień, a na garnkach i naczyniach nie pojawia się charakterystyczny osad. Chcąc pić filtrowaną wodę, warto uzupełnić system o element, który ją zmineralizuje.

W łazience

Woda bez jakichkolwiek zanieczyszczeń sprzyja osobom o wrażliwej skórze. Stąd odwrócona osmoza coraz częściej pojawiająca się również w łazienkach. Woda bez minerałów służy higienie i pielęgnacji bardziej, niż najdroższe kosmetyki.