PROMIENNIKI CIEPŁA NA FARMIE I W HODOWLI

Wszystkie organizmy żywe do rozwoju potrzebują ciepła. Dotyczy to również ludzi i zwierząt. W początkowych etapach rozwoju ogrzanie zapewniają rodzice. Ludzie otulają swoje dzieci ciepłymi kocami i kołdrami, a zwierzęta własnym ciałem. Prowadząc hodowlę zwierząt, również możesz zadbać o ich szybki i bezproblemowy rozwój. Wystarczy wykorzystać promienniki ciepła.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Prowadzenie odpowiedzialnej hodowli nie polega jedynie na postawieniu budynków, w których przebywać będą zwierzęta. To również warunki, jakie panują wewnątrz nich. Nikt nie musi chyba przypominać o czystości i dbaniu o świeżą wodę oraz pożywienie. To także ciepło. Aby utrzymać optymalną temperaturę w kurniku, chlewie czy stajni nie musisz wydawać mnóstwa pieniędzy na ogrzewanie. Wystarczy zainstalować promiennik ciepła, który zapewni stałą temperaturę w obiekcie.

PROMIENNIK POMOCNY W OPIECE NAD NAJMŁODSZYMI ZWIERZETAMI

Co więcej, promienniki ciepła  mogą zastępować młodym matkę, która ogrzewa je własnym ciałem. To znacznie ułatwia kontrolowanie rozwoju zwierzęcia i doglądanie go. Zyskujemy też pewność, że żadne z młodych nie zostanie odtrącone. Już jeden promiennik  zawieszony lub ustawiony nad legowiskiem pozwala na budowanie odporności, poprawieniu krążenia krwi czy pobudzenia procesów przemiany materii. Do szybkiego i prawidłowego rozwoju zwierzęta w młodym wieku potrzebują temperatury, około 32°C – 35°C, w zależności od gatunku.

NIEOCENIONA POMOC PROFESJONALISTÓW

Jeśli chodzi o dobór właściwego promiennika ciepła – tu warto sięgnąć po radę profesjonalistów. Pod żadnym pozorem, nie wybierajmy takiego promiennika samodzielnie. Do ogrzewania zwierząt wykorzystywane są konkretne typy lamp TERM2000. W doborze odpowiedniej pomogą nam specjaliści z irystsem.pl. Podpowiedzą oni, który promiennik ciepła sprawdzi się najlepiej do wykorzystania z chlewie, stajni, kurniku czy legowisku. Pomogą również zainstalować reflektory ciepła i poinstruują nas, jak z nich w prawidłowy sposób korzystać.