W jakim celu można wykorzystać badanie wariografem?

Wariograf to bardzo zaawansowane urządzenie, którego używa się zwykle do zweryfikowania prawdomówności osoby badanej. Jednak nowoczesne modele wykrywaczy kłamstw dają znacznie dokładniejsze pomiary pozwalające na głębszą analizę udzielonych odpowiedzi. W związku z tym, wariograf znajduje coraz więcej zastosowań w wielu dziedzinach życia. Sprawdźmy, w jaki sposób możesz wykorzystać działanie wykrywacza kłamstw.

Ciekawa propozycja dla pracodawców

Z pomocy wariografu coraz częściej korzystają pracodawcy w trakcie procesu rekrutacji. W ten sposób chcą zweryfikować motywacje swoich przyszłych pracowników, a także ich lojalność i przywiązanie do miejsca pracy. Choć początkowo może nam się wydawać, że jest to nieetyczne, to dobrze przeprowadzony proces rekrutacji ma kolosalny wpływ na późniejszą efektywność. Badanie wariografem w takich sytuacjach nie jest czasochłonne i przebiega w komfortowych warunkach. Osoba ubiegająca się o pracę musi oczywiście wyrazić zgodę na przeprowadzenie testu.

Test wierności wobec współmałżonka

Zdecydowana większość klientów wciąż przybywa na badanie wariografem w celach prywatnych. Chcą wykorzystać wykrywacz kłamstw by sprawdzić prawdomówność i wierność swojego życiowego partnera. Świadczeniem tego typu usług zajmuje się Gabinet Badań Psychofizycznych, a więcej na ten temat znajdziesz na stronie: badaniewariografem.pl. Zaawansowany wykrywacz kłamstw daje bardzo dokładne i wiarygodne pomiary. Musimy oczywiście pamiętać, że podobnie jak w powyższej sytuacji, tutaj także musimy posiadać zgodę partnera na wykonanie testu wariografem.

Wariograf w procesach sądowych

Specjalistyczny test z wykorzystaniem wariografu może być również wykorzystany w sądzie jako dowód w sprawie. Pytania dotyczące krytycznych zagadnień wywołują szereg reakcji, np. przyspieszone bicie serca, zaczerwienienie twarzy, zmiany w sposobie oddychania. Wszystkie reakcje fizjologiczne są bardzo dokładnie rejestrowane przez wariograf i pozwalają z dużą rzetelnością ocenić wiarygodność świadka.