Wczasy na Korfu

Korfu to niewielka, górzysta wyspa grecka położona w północnej części Morza Jońskiego, u wybrzeży Albanii. Swoim urokiem, jakim jest piękno krajobrazu łączącego plaże z górskimi szczytami oraz niezwkła architektura, Korfu przyciąga turystów z całego świata. Jakie atrakcje na Korfu czekają na turystów? Zwiedzający wyspę powinni przede wszystkim odwiedzić stolicę,a zarazem największą i najpiękniejszą miejscowość wyspy – Kerkyrę (zwaną również Korfu). Miasto słynie z przepięknej, urokliwej starówki, która została wpisana na listę UNESCO w 2007 roku. Miasto ma do zaoferowania tawerny, restauracje organizujące tematyczne wieczorki greckie oraz pyszną grecką kuchnię.

W stolicy warto zobaczyć twierdzę wenecką, muzeum bizantyjskie i archeologiczne oraz zabytkowe kościoły z relikwiami. Kolejną dużą atrakcją Korfu jest Cape Drastis – najdalej wysunięty na północ punkt wyspy, znajdujący się w pobliżu miejscowości Peroulades.Przylądek nazywany jest wizytówką wyspy, gdyż oferuje krajobrazy jak z pocztówki: białe klify, krystalicznie czysta woda, skaliste wyspeki i piaszczyste plaże. Będąc przy przyrodniczych atrakcjach wyspy należy wymienić Paleokastritsa. Jest to najbardziej malownicze miejsce na Korfu, obowiązkowe miejsce dla turystów. Krystalicznie czysta woda, zieleń ciągnąca się wzdłuż skalistego wybrzeża to zapierający dech w piersiach widok. Niedaleko Paleokastrits, położony na wzgórzu Zamek Angelcastro, zwany również zamkiem Aniołów jest ważnym zabytkiem na wyspie. Dawniej był dobrym punktem obserwacyjnym i pełnił fukcję obronną. Ruiny zamku wzniesione na szczycie wzgórza obecnie mogą być świetnym punktem widokowym, bo widoki są imponujące.Chcemy złożyć wizytę księżniczce Sissi? Odwiedźmy zatem Pałac Achillion – kolejną ogromną atrakcję wyspy. Pałac to XIX-wieczny obiekt będący niegdyś letnią rezydencją austriackiej cesarzowej Elżbiety II znanej jako księżniczka Sissi. Pałac jest zbudowany w stylu neoklasycznym,ozdobiony balkonami, otoczony przepięknym ogrodem, w którym można zobaczyć kolekcję rzeźb przedstawiających greckich bogów.

Wyżej wymienione obiekty i miejsca można potraktować jako mały przewodnik po Korfu, jednak będąc na wyspie warto też skorzystać z usług prawdziwego przewodnika (zobacz: korfu wycieczki fakultatywne) i udać się na niejedną wycieczkę po Korfu. Przykładem owej wycieczki może być wyprawa dookoła wyspy obejmująca najważniejsze miejsca i zabytkii wyspy wyżej wspomniany Pałac Achillion, Kanoni – punkt widokowy z panoramą dwóch pobliskich wysp – Vlacherme i Pondikonissi oraz przejazd do Zatoki Paleokastritsa. Oferowane są również kilkugodzinne wycieczki do stolicy Korfu obejmujące spacer z przewodnikiem uliczkami starego miasta. Nie ma na co czekać, piękno Korfu czeka na naszą wizytę.